خانه / سلامتی / آلوده‌ترین مواد سبد غذایی خانوار کدامند؟

آلوده‌ترین مواد سبد غذایی خانوار کدامند؟

ه گزارش خبرآنلاین اگر نگاهی به خبرهایی از این دست بیندازید می‌بینید که در یک سال گذشته برخی مواد غذایی همیشه محور شایعات بوده‌اند. محصولات پروتئینی، برنج، روغن، آبلیمو و مرغ و گوشت و حتی چایی که می‌نوشید از خطر آلودگی در امان نیستند.

۶۶۵۲۲_۶۶۳

در جدول زیر می‌توانید رایج‌ترین آلودگی‌های مواد غذایی را با تمام حاشیه‌هایشان ببینید. این مواد غذایی اگرچه جزو پرمصرف‌ترین خوراکی‌های سبد خانوار هستند اما پاسخ‌های ضد و نقیض و تایید و تکذیب‌های پی در پی مسئولان درباره آنها، تا به حال تکلیف شایعات را با قطعیت درباره‌ این مواد غذایی روشن نکرده است؛

ردیف

ماده خوراکی

شایعات

تایید یا تکذیب

پاسخ و پیگیری مسئولان

۱

سوسیس و کالباس

استفاده از تاج خروس در تهیه

تایید و تکذیب

بهروز جنت مدیرکل نظارت و ارزیابی فراورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو: ممکن است از بافت‌های غیر مجاز به شکل نازک در سوسیس و کالباسی که در واحدها و مراکز زیرزمینی به صورت غیرمجاز تولید می‌شوند، استفاده شود.

استفاده از گوشت حیوانات سگ

تکذیب

افلاکی دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی: هیچ‌گونه تخلفی در استفاده از مواد اولیه در واحد‌های عضو این اتحادیه وجود ندارد

۲

مرغ

وجود جیوه در گوشت مرغ

تکذیب

عباسی مدیر کل نظارت بر بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی: استفاده از جیوه به هیچ عنوان در تولید گوشت مرغ توجیه منطقی و اقتصادی ندارد. اما مردم مرغ‌های شناسنامه‌دار بخرند تا نسبت به سلامت آن مطمئن باشند.

آلودگی مرغ‌ها به سرب

تکذیب

جاویدی معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور: هیچ یک از نمونه‌های مورد بررسی ما که در آزمایشگاه تخصصی فلزات سنگین بررسی شدند، از لحاظ سرب بالاتر از حد مجاز نبوده اند.

۳

لواشک

وجود رنگ فرش در لواشک ها

استفاده از خرمای فاسد و میوه‌های کرم خورده

استفاده از اسیدهای غیرخوراکی

تایید

رستگار مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و دارو: در آزمایش‌ها وجود رنگ صنعتی «تارتارازین» در برخی لواشک‌ها تایید شد. این رنگ سرطان زا است و قابل استفاده در محصولات غذایی نیست.

۴

آبلیمو

استفاده از اسید سولفوریک در تهیه آبلیمو

استفاده از آب کاه در تهیه آبلیمو

تایید و تکذیب

* رئیس سازمان استاندارد: تاکنون چهار بار استاندارد آبلیمو تغییر کرده و هربار سختگیرانه‌تر شده است اما افرادی که می‌خواهند تخلف کنند پس از مدتی راه گریز از کنترل‌ها را پیدا می‌کنند.

* دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو: ۶۰ درصد از آبلیموهای موجود در بازار مشکل دارند و آب لیموی طبیعی نیستند اما باعث بیماری هم نمی‌شوند.

* دبیر انجمن صنفی صنعت آبلیمو: فقط مانده اورانیوم غنی شده در آبلیمو پیدا کنند. پایه لیموترش بر اسید‌سیتریک است، نه اسید‌سولفوریک. اگر اسید سولفوریک به خورد مردم داده بودیم الان زنده نبودند.

۵

برنج

آلودگی به فلزات سنگین

تایید و تکذیب

* رجایی، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس نهم: برنج هندی طبق آزمایش ها، آلودگی فلزات سنگین دارد.

* شاه حسینی نائب رئیس انجمن واردکنندگان برنج: این برنج‌های هندی هیچ ضرری ندارند و سازمان غذا و دارو نیز این برنج‌ها را تأیید کرده است.

تاریخ گذشته بودن

تکذیب

جنت، مدیرکل نظارت و ارزیابی فراورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو: درباره برنج تاریخ تولید و انقضاء نداریم، بلکه تاریخ بهینه مصرف را لحاظ می‌کنیم.

۶

روغن

وجود پارافین در روغن

تکذیب

* روابط عمومی سازمان غذا و دارو: تاکنون شواهدی مبنی بر وجود پارافین در انواع روغن‌های خوراکی دریافت نشده است.

* سبقتی، دبیر انجمن صنفی روغن کشی: در حال حاضر قیمت پارافین دو برابر قیمت روغن خوراکی است و چون مصرف آن در روغن خوراکی به صرفه نیست.

۷

چای

تاریخ مصرف بودن چای‌ها

استفاده از اسانس و رنگ

تایید

* هوسمی رئیس اتحادیه چایکاران: چای تولید شده بعد از گذشت سه سال قابلیت مصرف انسانی را ندارد اما متاسفانه شاهد ورود چای تاریخ گذشته خارجی هستیم که به نام چای ایرانی فروخته می‌شود.

* رستگار، مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو: برخی از چای‌های خارجی را در زیرپله‌ها تولید و جعبه‌های آن را با برند چاپ می‌کنند.

 

همچنین ببینید

مشاغلی که ما را زود پیر می‌‌ کنند

شغل شما در این فهرست هست؟ در دنیای کسب و کار تقریبا همه شغل ها ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *