خانه / آموزش دسر و نوشیدنی ها / دسر کره توت فرنگی بسیار خوشمزه
دسر کره توت فرنگی بسیار خوشمزه
دسر کره توت فرنگی بسیار خوشمزه

دسر کره توت فرنگی بسیار خوشمزه

مواد اولیه :

توت‌فرنگی ۲۰۰ گرم
آب سرد و شیر از هر کدام نصف پیمانه
شکر دو قاشق سوپخوری
خامه فرم‌گرفته و آب جوش از هر کدام یک پیمانه
ژلاتین یک قاشق سوپخوری
ژله توت‌فرنگی ۱۰۰ گرم
بیسکویت ساده شش عدد

 

دسر کره توت فرنگی بسیار خوشمزه
دسر کره توت فرنگی بسیار خوشمزه

طرز تهیه:

کره توت‌فرنگی دسری مناسب برای این فصل است. شاید در نگاه اول تهیه این دسر به نظرتان سخت بیاید اما کافی است دست به کار شده و این دسر را یک بار درست کنید. اونوقت دیگه عاشقش می‌شید.

توت‌فرنگی‌ها را شسته و با چاقوی تیز خرد می‌کنیم تا آب نیندازد. پودر ژله را در آبجوش حل کرده و سپس آب سرد را اضافه و مخلوط می‌کنیم. شیر را با شکر روی حرارت قرار داده و هم می‌زنیم تا شکر حل شود. ژلاتین را با دو قاشق آب روی بخار آب حل کرده داخل شیر می‌ریزیم. سپس خامه فرم‌گرفته را به شیر اضافه می‌کنیم.

دو کاسه هم شکل ولی در سایز کوچک و بزرگ آماده می‌کنیم. هر دو را در آب سرد زده و آب آن را خالی می‌کنیم. کاسه کوچکتر را در کاسه بزرگتر قرار داده و با چسب به کاسه بزرگتر طوری متصل می‌کنیم که کف کاسه میانی بالا قرار بگیرد. فاصله بین دو کاسه را از ژله و توت‌فرنگی پر کرده سپس ظرف را در یخچال به مدت سه ساعت قرار می‌دهیم تا ژله کاملا ببندد. داخل کاسه کوچکتر آب داغ ریخته تا گرم شده و از ژله جدا شود. سپس داخل فضای خالی (جای کاسه) را از مواد کرم و بیسکویت پُر می‌کنیم. دوباره ظرف را در یخچال قرار داده تا دسر ببندد. کاسه را در آب داغ فرو برده و در ظرف سرو بر می‌گردانیم.

همچنین ببینید

آموزش تهیه ژله سبزه هفت سین + عکس

ژله آلوئه ورا را تهیه نموده و در قالب مسطح شیشه ای گرد به قطر ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *