خانه / دسته‌بندی نشده / چگونه ناخن های بلند و زیبا داشته باشیم
چگونه ناخن های بلند و زیبا داشته باشیم
چگونه ناخن های بلند و زیبا داشته باشیم

چگونه ناخن های بلند و زیبا داشته باشیم

۱)لایه اول ناخن:

روی ناخن ما لایه بسیار نازکی وجود دارد، که گاهی اوقات دچار آسیب شده وهمین آسیب منجر به شکستن ناخن های بلندمان می شود، از آنجایی که این لایه مانعی است در مقابل ورود باکتری ها و قارچ ها به ناخن هایمان، پس باید توجه ویژه ای به آن شود تا آسیب نبیند.

 

چگونه ناخن های بلند و زیبا داشته باشیم
چگونه ناخن های بلند و زیبا داشته باشیم

۲) سوهان:

برای مرتب کردن گوشه های ناخن های بلند،  همه ما از سوهان ناخن استفاده می کنیم، با کشیدن سوهان، گردش خون در ناخن هایمان افزایش می یابد، وهم چنین ناخن هایمان ظاهری زیباتر خواهند داشت، اما استفاده بیش از حد از سوهان باعث ضعیف شدن ناخن هایمان می شود، پس به این مورد هم توجه کنید.

۳)اشیاء فلزی روی ناخن:

در برخی سالن های آرایشی به ج زطراحی وکاشت ناخن، از برخی اشیاء فلزی برای تزیین روی ناخن ها استفاده می شود، واین اشیاء برای مدت طولانی روی ناخن افراد چسبانده می شود، توجه داشته باشید که این اشیاء به دلیل وزنی که دارند، ناخن های تان را ضعیف وشکننده می کنند، پس بهتر است از این قبیل تزیینات استفاده نکنید، ویا برای مدت کوتاه استفاده کنید.

۴)ناخن های قوی:

اگر ناخن های شکننده وضعیفی رادارید، باید به نحوه فرم دهی ناخن هایتان دقت کنید،  بهتر است ناخن های شکننده به شکل مربعی وگرد حالت داده شوند، و اگر ناخن هایتان محکم وضخیم است از مدل های الماسی ونوک تیز بهره بگیرید.

به صورت کلی برای داشتن ناخن های بلند و  زیبا وسالم،‌باید تغذیه مناسب داشته باشید و ویتامین های ضروری بدن تان را روزانه دریافت نمایید، تا آنها ضعیف وشکننده نشوند، در واقع شرط اول داشتن ناخن های طبیعی همین مورد است، پس در مرحله اول تغذیه ای سالم داشته باشید و سپس نکته های گفته شده فوق را جدی بگیرید.

همچنین ببینید

با این ۱۰ کار در ۵۰ سالگی هم جوان می مانید

روان‌تان را با خوردن آرام نکنید دوران یائسگی با تغییرات هورمونی همراه است. در این ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *