خانه / عروسی / اشتباهاتی که عروسیتان را زشت می کند

اشتباهاتی که عروسیتان را زشت می کند

مدت‌ها شرکت‌های برگزار کننده جشن‌های عروسی، آلبومی از چند مدل محدود تزیینات جشن را در اختیار عروس و داماد‌ها قرار می‌دادند و عروس و داماد‌ها از بین‌‌ همان چند نمونه یکی را انتخاب می‌کردند اما زوج‌های امروز به ظاهر جشنشان خیلی اهمیت می‌دهند و بیشتر خواستار فضایی رویایی با هارمونی شیک هستند. اگر نمی‌خواهید کسی سلیقه شما را در تزیینات عروسی زیر سؤال ببرد این اشتباهات را انجام ندهید.

اشتباه ۱: رنگ مد روز را انتخاب می‌کنید

انتخاب رنگ مد روز یعنی فرمان‌برداری از یک جریان تجاری آن هم در مهم‌ترین شبی که باید تمام سلیقه و قریحه خود را به رخ مهمان‌ها‌ بکشید. این یعنی شما برای عروسیتان سبک خاصی ندارید. بهتر است با خودتان فکر کنید که کدام رنگ شما را خوشحال می‌کند، دوست دارید اتاقتان چه رنگی باشد، عشق را چه رنگی می‌بینید؟ ترکیب رنگ بسیاری از زیبا‌ترین جشن‌ها از رنگ پتو، لباس خواب یا یک دسته‌گل الهام گرفته‌ شده‌ است.

۴۶۲۲۳_۷۵۰

اشتباه۲: دو رنگ جیغ را ترکیب می‌کنید

اگر رنگی چشم‌گیر است، رنگ دیگر نباید با‌‌ همان شدت به چشم بخورد و جلب توجه کند، کلید پرهیز از این اشتباه تعادل است. مثلا آبی نفتی غلیظ مکمل خوبی برای نارنجی پررنگ نیست در عوض می‌توانید از رنگ ملایم‌تری چون آبی کم‌رنگ یا خاکی استفاده کنید. به این ترتیب رنگ مورد علاقه‌تان جلوه ویژه‌ای می‌یابد. حتی می‌توانید برای ملایم کردن ترکیب رنگتان رنگ میانه‌ای از هر دو رنگ مورد نظر را انتخاب کنید مثلا سبز مایل به نقره‌ای با سبز و سیاه یا آبی کم‌رنگ با نیلی و کره‌ای. به عبارتی رنگ سوم می‌تواند از دل‌زنندگی ترکیب رنگتان بکاهد اگر به نظرتان ترکیب‌رنگتان خیلی بی‌روح است می‌توانید از رنگ سوم چشم‌گیری چون قرمز، برنز، نقره‌ای یا طلایی کمک بگیرید.

اشتباه ۳: رنگ کارت عروسی با رنگ دکورتان هماهنگ نیست

باید دقت داشته باشید که پاکت، روبان، گل، منگوله یا نوشته کارت عروسی با ترکیب رنگ دکور عروسی هماهنگ باشد. زیرا کارت عروسی نمونه کوچکی از فضای عروسی است.

اشتباه ۴: به جنس اجزای دکور کاری ندارید

به جای این‌که فقط به ترکیب رنگ دکور توجه کنید می‌توانید اشیای مورد استفاده را از رنگ‌هایی از یک طیف اما با جنس‌ متفاوت انتخاب کنید مثلا رومیزی‌های متشکل از ساتن، تور و پارچه نگین دوزی‌شده.

اشتباه ۵: رنگ‌های انتخابیتان برای محل جشن مناسب نیست

هرچه‌قدر هم در ترکیب رنگ‌ها سلیقه به خرج دهید باید به فضایی که جشنتان در آن برگزار می‌شود دقت کنید. مثلا یک فرش سورمه‌ای و نقره‌ای اصلا روی چمن‌های یک باغ سرسبز جلوه ندارد.

اشتباه ۶: اصرار کنید که لباس ساقدوش‌ها روشن یا سیاه باشد

تمام جلوه عکس‌های ساقدوش‌ها به تضاد رنگ لباس آن‌ها با عروس و داماد و مهمان‌ها است. اگر ساقدوش‌ها همه مشکی یا مثلا نباتی بپوشند اصلا در جشن دیده نمی‌شوند.

اشتباه ۷: انتخابتان را فقط به دو رنگ محدود می‌کنید

اگر دو رنگ را انتخاب کنید و تمام اجزای انتخابی شما فقط از همین دو رنگ باشند فضای جشنتان مانند زمانی که به خانه‌های شطرنجی نگاه می‌کنید خسته‌کننده می‌شود. دو رنگ اصلی را طبق نکات بالا انتخاب کنید و رنگ‌های ملایم‌تر را برای تکمیل آن‌ها به کار برید.

اشتباه‌ ۸: در انتخاب دکوراسیون رنگ‌های خیلی متعددی را به کار برده‌اید

اگر از آن دخترهای خوش ذوق و عاشق رنگ‌های مختلف هستید مواظب باشید در جشن عروسیتان اشتباهی نکنید. رنگ‌های مختلف را انتخاب کنید اما دقت داشته باشید که همگی در طیف ترکیب رنگ اصلی مورد نظرتان باشند.

اشتباه ۹: اصرار دارید که رنگ‌های مورد نظرتان با گل‌های مراسم ست شوند

اگر در بازار گلی به رنگ اصلی جشنتان (مثلا آبی) پیدا نمی‌شود انتخاب خود را تغییر ندهید. گلی به رنگ متضاد هم انتخاب نکنید در عوض از گل‌هایی با رنگ ملایم‌تر استفاده کنید تا ظاهر جشنتان متعادل‌تر شود.

همچنین ببینید

عوارض اعتیاد به پورنوگرافی پس از ازدواج

عوارض اعتیاد به پور.نوگرافی پس از ازدواج

بر خلاف باور رایج افرادی که به پور.نو.گرافی و دیدن فیلم های محرک. جنسی و ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *