خانه / بارداری و مادر / هفت راهکار ساده برای جلوگیری از سرطان سینه

هفت راهکار ساده برای جلوگیری از سرطان سینه

🔉 7 راه ساده برای پیشگیری از سرطان سینه

 

1⃣مصرف قرص آسپرین :
مصرف قرص آسپرین 3 بار در هفته، ریسک سرطان سینه را 16% کاهش می دهد. قرص آسپرین با اثرات ضد التهابی خود از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری مینماید.

2⃣آزمایش ماموگرافی :
اگر خانمی هیچ عامل خطری برای سرطان سینه نداشته باشد بایستی اولین ماموگرافی را در سن 35 سالگی انجام داده و از سن 40 الی 50 سالگی هر یك تا سه سال یك بار ماموگرافی انجام دهد و از سن 50 سال به بالا هم انجام سالانه یک بار ماموگرافی توصیه می‌شود.

3⃣خودداری از مصرف مشروبات الکلی :
وقوع سرطان در زنانی که مشروبات الکلی مصرف می کنند 35 % بیشتر از زنانی است که از مصرف این نوشیدنی های مضر خودداری می کنند.

4⃣عدم مصرف قرص های هورمونی :
این روزها مصرف قرص های هورمونی برای کاهش علائم دوران یائسگی بسیار رواج پیدا کرده است اما همگان از عوارض خطرناک آن غافل هستند. طبق اعلام مرکز ملی سرطان آمریکا، تجویز هورمون های استروژن و پروژسترون 75 % احتمال ابتلا به سرطان سینه را در افراد با سابقه خانوادگی سرطان سینه افزایش می دهد.

5⃣شیردهی :
شیردهی منظم باعث برقراری تعادل هورمونی در بدن زنان شده و از رشد سلول های سرطانی حساس به هورمون استروژن جلوگیری می گردد.

6⃣افزایش فعالیت فیزیکی :
تحقیقات مرکز ملی سرطان آمریکا نشان داده است که احتمال بروز سرطان سینه در زنانی که 6 ساعت یا بیشتر در روز می نشینند و فعالیتی ندارند 10 % بیشتر از زنانی است که فعالیت فیزیکی بیشتری دارند.

7⃣مصرف سبزیجات :
سبزیجات منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند که از تشکیل رادیکالهای آزاد (عامل مهمی برای ایجاد سرطان) جلوگیری کرده و از آسیب های سلولی پیشگیری می نمایند.

 

همچنین ببینید

درمان کبد چرب با این ۱۲ خوراکی

بیماری کبد چرب به‌دلیل انباشته شدن چربی در سلول‌های کبد به‌وجود می‌آید. وجود چربی در ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *